خانه » آموزش » کلیسای کروی شکل پاریس

کلیسای کروی شکل پاریس

کلیسای کروی شکل پاریس

مسئولیت پروژه بر عهده Udo Zem Bok، شرکت معماری AS و Pascale Zembok (طراح شیشه‌های دینامیکی قوس‌دار) بود. گنجایش کلیسا نسبت به قبل، دو برابر شده است. نمای کلی پروژه، بازسازی کامل کلیسا را نشان می‌دهد.

فضای جدید این مکان مقدس، به گونه ای است که گویا به استقبال مهمان‌های خود می‌آید و ناقوس کلیسا حدود ۲۵ متر ارتفاع دارد. طرح جدید کلیسا در حین تقابل با طرح قدیمی از نظر هندسی به آن شباهت دارد؛ طاق گنبدی شکل ساختمان که به آسمان اشاره می‌کند؛ نشانه‌ای از پلان قبلی کلیسا است.

شبستان کلیسا بین دو قسمت چوبی گسترده شده، چوب‌هایی که نمادی از دست‌های انسان هستند و در قسمت محراب به یکدیگر وصل می‌شوند و به سمت بالا می‌روند.برای القای حس معاشرت و ارتباط، صندلی‌ها را به‌صورت نیم‌دایره سازمان‌دهی کردند؛ صندلی‌هایی که برای افزایش ظرفیت، جای خود را به نیمکت‌های پیوسته داده‌اند.

سقف منحنی ساختمان را با چوب‌های خم‌شده صنوبر تزئین کرده‌اند، انعکاس نور از شیشه‌های رنگی بر روی این تخته‌ها، نمایی چشمگیر خلق می‌کند.در طول روز، انعکاس نورهای قرمز، سبز و آبی از شیشه‌های رنگی، سقف را تزئین می‌کند. درون کلیسا نمایی زیبا به‌سوی درختان داخل حیاط ساختمان دارد و ردیف‌های مکرر قوس‌های چوبی، ریتمی موزون به پوشش داخلی کلیسا بخشیده است.

همچنین ببینید

نشریه سروین (شماره یک )

نشریه سروین (شماره یک ) معرفی نشریه سروین:   نشریه سروین صدای دانشجویان معماری ، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *