خانه » آموزش » هایپر لوپ، انقلابی در سیستم حمل و نقل (شهرسازی)

هایپر لوپ، انقلابی در سیستم حمل و نقل (شهرسازی)

هایپر لوپ، انقلابی در سیستم حمل و نقل

ذهن و تفکر ایلان ماسک(Elon Musk) بسیار عجیب و شگفتی آور است. کارهای بسیار فوق العاده ای از او دیده ایم، که یکی از آن ها Tesla Motors می باشد، اما نکته مهم در مورد افکار و ایده های او این است که، همه به واقعیت تبدیل می شوند. در سال ۲۰۱۳ ماسک اطلاعاتی درباره هایپرلوپ (مداربسته) منتشر کرد، که در واقع انقلاب سیستم حمل و نقل بود را توضیح داد. در این سیستم از تونل هایی برای انتقال مسافرین با سرعت بسیار زیاد استفاده کرد.

اخیرا این ایده بیش از یک نگاه و تصور است، چراکه هایپرلوپ مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.در سرمایه گذاری این سیستم بزرگ، گروه ها و افراد بسیاری در حال سرمایه گذاری هستند. هنوز برای این سیستم بزرگ؛ سرمایه هنگفتی پیشنهاد نشده است اما برای شروع کار از طریق JumpStartFund برای راه اندازی این پروژه اقداماتی صورت گرفته است. به همین منظور، دو شرکت بزرگ؛ Oerlikon Leybold Vacuum و شرکت مهندسی طراحی Aecom در این طرح اعلام آمادگی کرده اند.

این دو شرکت قصد دارند تا متخصصین خود را در اختیار این طرح بزرگ قرار دهند. با شش متخصص از این دو شرکت و گروهی از مهندسین و متخصصین از شرکت های NASA ،Boeing و spaceX طرح قرار است برای سال ۲۰۱۶ در خیابان کوی کالیفرنیا برای بهره برداری آماده شود.طبق گفته کارل بروکمیر، سرپرست اورکلین در این طرح تجاری؛ موانع ساختاری که بر سر راه این پروزه وجود دارد با هیچ پروزه دیگر قابل مقایسه نیست، به عنوان اصلی ترین موضوع در این طرح مساله انرژی و مصرف آن و هزینه های مرتبط با آن می باشد.

هنوز عدد مشخصی برای هزینه های مربوط با طرح اعلام نشده اما به گفته بروک مییر با شروع اولین فاز این طرح همه ما با کمبود ذخایر انرژی موجود متعجب خواهیم شد.باید گفت که این پروژه نیز مانند هر طرح دیگری، نقص و یا نقاط مثبتی دارد، اما با توجه به ساعت ها تلاش و زمانی که برای عملی کردن آن صرف شده است قابل تحسین است.

 

 

گروه معماری ساویس

۱۳۹۶/۹/۲۵

همچنین ببینید

شبیه‌سازی دیجیتالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *